Su arıtma cihazı filtreleri, birbirini takip eden su arıtma filtresi aşamalarından oluşur.Filtreler, kalitelerine göre arıtma işlemine tabi tuttukları suyu, içerisindeki zararlı moleküllerden arındırarak maksimum saflığa ulaştırır. Tabi burada önemli olan diğer bir husus ta, su arıtma filtresinin arındırma işleminde faydalı mineralleri engellememesidir. Bunun içinde genel olarak arıtma sonrası gerekli mineralleri eklemesi için Mineral Filtresi kullanılır.

 

Kaliteli su arıtma cihazı suyun içinde bulunan zararlı maddeleri arıtarak sizlere sağlıklı su içme imkânı sunar. Damacana sularının hangi şartlarda evlerimize geldiğini, içinde ki suyun ne kadar sağlıklı olduğundan emin olamadan, güneş ışığına maruz kalıp kalmadığını bilmeden ve içinde bulunduğu plastik şişenin içeriğinde yer alan kimyasal maddelerin sağlığımızı tehdit ettiğinin maalesef çoğumuz farkında değil.

Ucuz Ve Düşük Kaliteli cihazlarda en sık karşılaşılan problemler;membran ömrü 2- 3 yıl yerine 6-10 aydır. Membran muhafazasının membrana sıkı oturmaması nedeniyle meydana gelen arıtılmamış suyun arıtılmış su bölgesine yaptığı sızıntılar iyi kalite filtre elemanı kullanılsa bile arıtmanın etkinliğini azaltır. Cihazlarda Kalite belgeside oldukça önemlidir.

Su arıtma cihazının ve su arıtma cihazı filtrelerinin iyi kalitede parçalardan oluşması, işcilik yapılırken boru hatlarının temiz ve düzgün monte edilmiş olmasıda önemlidir.